Obecnie, wybór drzwi dedykowanych wnętrzom jest tak duży, że czasami ciężko zdecydować się na coś konkretnego. Co ciekawe, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać do każdego z pomieszczeń inne skrzydła, gdyż mimo te będą one ze sobą współgrać. Aby jednak tak się stało, powinny prezentować się w tym samym kolorze oraz mieścić w ramach jednej stylistyki. W tym artykule podpowiemy. na co zwrócić uwagę, podczas wyboru właściwych drzwi do sypialni/pokoju.

Drzwi wewnętrzne – rodzaje

Wybierając drzwi wewnętrzne, w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, jaki rodzaj będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Na rynku dostępne są klasyczne drzwi uchylne, a także przesuwne lub harmonijkowe. Jak się jednak okazuje, to te pierwsze stale cieszą się największym powodzeniem i nic w tym dziwnego. Przede wszystkim są one najbardziej praktyczne, sprawdzą się w niemal każdym wnętrzu, a ze względu na bogatą paletę kolorów oraz wzorów, z łatwością można dopasować je do każdego domu czy mieszkania. Drzwi dedykowane wnętrzom mogą posiadać pełne skrzydła, półpełne oraz te z ozdobnymi szybami. Ponadto, są one wykonywane z rozmaitych materiałów. W tym miejscu można wyróżnić drzwi wykonywane z litego drewna oraz będące ich doskonałym odpowiednikiem – drzwi wewnętrzne płytowe, a także modułowe. Wybór jest naprawdę duży, w związku z czym z łatwością znajdziemy egzemplarze, które będą odpowiadały nam zarówno pod kątem wizualnym, jak i cenowym.

Drzwi wewnętrzne – style i kolory

Poszukując odpowiednich drzwi do sypialni czy pokoju, niewątpliwie należy zwrócić uwagę na kwestie związane z estetyką. Powinny one pasować do pozostałych drzwi, które zostały wykorzystane w innych pomieszczeniach, takich jak kuchnia czy łazienka. Ponadto, należy dokładnie zastanowić się nad tym, czy drzwi powinny posiadać przeszklenia, a może lepiej, by były ich pozbawione. Warto również wziąć pod uwagę styl. Jeżeli wnętrze naszego domu zostało zaaranżowane w klasycznym tonie, wówczas dobrze będzie, jeśli drzwi wewnętrzne także będą mu odpowiadały. To samo dotyczy wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym i dobranych do nich drzwi. Kolejna ważna kwestia to kolor drzwi. Najważniejsze jest to, aby wszystkie drzwi znajdujące się we wnętrzu domu były tego samego koloru. Dlatego też, jeżeli wybierzemy do łazienki lub kuchni drzwi w kolorze brązowym, to te przeznaczone do sypialni, pokoju dziecięcego czy salonu, również powinny prezentować się w dokładnie takim samym kolorze. Stawiając na drzwi wewnętrzne białe, także bądźmy konsekwentni w swoich wyborach. Tylko wtedy uda nam się utrzymać spójny wizerunek.